MIESZKANIE BANACHA

Projekt wnętrza mieszkania na ulicy Banacha.

Idea pomieszczeń na osi ściany konstrukcyjnej podkreślonej materiałowo poprzez zastosowanie ciętych cegieł klinkierowych. Motyw cegieł przewija sie konsekwentnie w każdym pomieszczeniu, zaczynając od kuchni poprzez strefę dzienną, hall, gabinet i łazienkę, a wykorzystanie lustra na zakończeniu osi, powoduje, że płaszczyzna cegieł wydaje się być nieskończona.
W mieszkaniu brak jest wydzielonych granic – barier.

Wszelkie przymknięcia przestrzeni są niedopowiedziane i nieskończone.

Widać to na przykładzie wielofunkcyjnego elementu włożonego między kuchnię a pokój dzienny. Nie styka się ze ścianami i sufitem, lecz stanowi barierę wizualną. Domknięcie salonu i gabinetu możliwe jest za pomocą przeszklonych, przesuwnych drzwi, również nie tworzących pełnej bariery. Z oddzielenia zrezygnowano też pomiędzy sypialnią a łazienką, traktując te przestrzenie jako jedną prywatną część mieszkania, a wielka płaszczyzna okien w salonie, powoduje wrażenie przenikania wnętrza z zewnętrzem.

Ważnym elementem jest zaprojektowany indywidualnie regał biblioteczny na zbiór książek i pamiątek zajmujący miejsce w centralnej części apartamentu.

Powierzchnia: 79 m2

Projekt: magda jagannathan | pracownia jaganna

Faza: projekt zrealizowany

Piszą o nas:

https://www.homify.com.ve/libros_de_ideas/658392/un-apartamento-100-a-la-moda

https://www.homify.pl/katalogi-inspiracji/16508/homify-360-krakowskie-mieszkanie-z-cegla-w-srodku

https://myhome.pl/blog/szara-kuchnia-na-20-sposobow-najciekawsze-projekty-architektow/