MIESZKANIE JANA KAZIMIERZA

Projekt wnętrza mieszkania na ul. Jana Kazimierza 12/14

Wnętrze apartamentu na warszawskiej Woli. W stanie surowym mieszkanie wyróżniało sie ponadprzeciętną ilością okien i wspaniałym widokiem na miejska panoramę. Jednakże pierwotny układ nie wykorzystywał w pełni potencjału tego miejsca.

W projekcie przestawiliśmy wszystkie możliwe ścianki, tworząc mnóstwo sprytnych schowków i regałów. Otworzyliśmy maksymalnie część dzienną, powiększając ją względem niewielkiej, ale funkcjonalnej sypialni. Pozostawiliśmy duże płaszczyzny ścian dla ekspozycji wciąż powiększającej się kolekcji plakatów właściciela, a wnęki powstałe z wydzielenia dużej szafy w sypialni, zostały zaaranżowane jako regały biblioteczne oraz przestrzeń na domowe biuro. Kuchnia z balkonem została oddzielona od części dziennej stołem jadalnianym. Łazienka jest minimalistyczna, wręcz ascetyczna, ale poprzez wykorzystanie tych samych materiałów, co w pozostałych częściach – tworzy spójną całość z resztą apartamentu.

Postawiliśmy na skromne, ale dobre jakościowo produkty – prawdziwe drewno do podłogach, grafitowe płyty gresowe cięte na wymiar na posadzkach, oraz białą mozaikę w kuchni i łazience. Dodaliśmy szczyptę koloru i voila! Gotowe.

Można mieszkać, odpoczywać i nieśpiesznie obserwować pędzące miasto.

Powierzchnia: 47 m2

Projekt i foto : jaganna magda jagannathan

Faza : projekt zrealizowany