MIESZKANIE TWARDOWSKIEGO

Projekt wnętrz mieszkania przy ul. Twardowskiego w Krakowie.

Mieszkanie znajduje się w apartamentowcu, w prężnie rozwijającej się dzielnicy Krakowa – Dębnikach, które z uwagi na bliskość bulwarów wiślanych i Wawelu, stanowią bardzo pożądaną przez inwestorów lokalizację. Dzielnica jest gęsto zabudowana, ale dzięki położeniu na ostatniej kondygnacji, z apartamentu możemy podziwiać panoramiczne widoki Krakowa.

Nietypowy układ charakteryzuje się ponadstandardowa ilością przeszkleń, dwoma widokowymi tarasami z ekspozycją wschodnią i zachodnią oraz brakiem jakichkolwiek kątów prostych 😉

Ale my bardzo lubimy wyzwania i projektową gimnastykę, więc praca nad tą przestrzenią była czystą przyjemnością 🙂

W kontraście do doświetlonej wieloma oknami ściany zewnętrznej budynku, obudowaliśmy piony kominowe zamkniętą czarną bryłą, która kryje pomieszczenia bez dostępu światła – garderobę, pralnię oraz toaletę. Reszta przestrzeni pozostała jasna i otwarta. Zmieniające się w ciągu dnia światło jest filtrowane przez półtransparentne podziały: drzwi z mlecznego szkla do sypialni czy regały i ścianki na niepełną wysokość w części dziennej. Nie walczyliśmy o prostokreślne pomieszczenia – dopasowaliśmy się do zastanego kształtu i wydobyliśmy jego atuty.

To projekt niepowtarzalny, zobaczcie jak wyszło.

 

 

Powierzchnia: 75 m2

Projekt: jaganna magda jagannathan

Faza : projekt zrealizowany