MIESZKANIE ZIELONKI

Projekt wnętrza mieszkania przy ulicy Krakowskie Przedmieście w Zielonkach pod Krakowem.

Ideą projektu jest próba zdefiniowania przestrzeni wewnętrznej dla coraz częściej pojawiających się na rynku nieruchomości, mieszkań w domach jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej.

Taki typ zabudowy łączy zalety mieszkania z dala od zgiełku miasta i posiadania własnego ogrodu z cechami charakterystycznymi dla budynków wielorodzinnych tj. bliskie sąsiedztwo innych lokatorów, konieczność współdziałania we wspólnocie przy utrudnieniach wynikających z mniej restrykcyjnych zapisów budowlanych (śmietniki, miejsca postojowe w zbliżeniu do budynków na niewielkie odległości)

Rodzi to też pytanie jak projektować takie wnętrza.

W tym projekcie postawiono na połączenie rozwiązań typowych dla domów jednorodzinnych – otwarta przestrzeń , połączenie z ogrodem, salon z kominkiem (bio) przy zastosowaniu niewielkich kubaturowo mebli szczególnie wskazanych do małych mieszkań.

Postawiono na spójność materiałową, w całym mieszkaniu ta sama paleta materiałów wykończeniowych – ciemne drewno, kamień – łupek, beżowe, pastelowe meble kuchenne, podłoga i sofy  oraz dużo bieli stanowiącej tło.

Aby maksymalnie otworzyć przestrzeń, wyburzono część ścian tworząc filary, które filtrują naturalne światło do hallu. Zrezygnowano z jakichkolwiek podziałów między kuchnią, jadalnią i salonem oraz zadbano o dobre doświetlenie całej powierzchni.

Dzięki naturalnym fakturom drewna i kamienia oraz dodatkom właścicielki, które są w jej rodzinie od lat, stworzono harmonijną przestrzeń w której nowe łączy się ze starym tworząc atmosferę spokoju i relaksu. Z własnym ogrodem.

Powierzchnia : 50m2

Projekt arch. magda jagannathan | pracownia jaganna

Faza: projekt zrealizowany