MIESZKANIE PODSKALE

Projekt niewielkiego, ale funkcjonalnego mieszkania na Starym Podgórzu w Krakowie.

Pierwszą ideą było odwzorowanie we wnętrzu charakterystycznej elewacji budynku wykonanej z czarnej cegły. Znalazła się ona w centralnej części i  jest widoczna z każdego punktu mieszkania. Pomysłem na całość tej niewielkiej przestrzeni jest kontrast bieli i grafitu przełamana mocnym akcentem zieleni. Motyw kontrastowych plam grafitu przewija się we wszystkich pomieszczeniach. Przestrzeń między oknami oraz za łóżkiem to cięte płytki z prawdziwej cegły, w kuchni to imitujący cegiełkę szkliwiony gres.

Mieszkanie jest jasne i przestronne mimo niewielkiego metrażu. Uzyskano ten efekt poprzez zastosowanie transparentnej przegrody miedzy sypialnią a salonem oraz schowanie szafy gospodarczej w szafie z wielkich tafli luster, które rozjaśniają i doświetlają przestrzeń.

Aby schować przedmioty użytku codziennego, przestrzeń dla przechowywania została zabudowana maksymalną powierzchnią szaf i schowków wykonanych z pełnych, matowych płyt lakierowanych. Projekt jest bardzo spójny i konsekwentny, nowoczesny, ale jednocześnie “dla ludzi”, z miejscem na wyeksponowanie własnych zbiorów i pamiątek.

Powierzchnia: 39 m2

Projekt i foto : jaganna Magda Jagannathan

Faza : projekt zrealizowany